דרור  סלמן
משרד עורכי דין פלילי


054-4670055

הטרדה מינית - תקיפה מינית - עבירות מין - יחסים בכפייה - מעשה סדום -עבירת האונס | משפט פלילי
אתה מואשם בעבירת הטרדה מינית?
מוזמן לחקירה בשל חשד תיקפה מינית?
הוגש נגדך כתב אישום בגין עבירות מין או עבירות הטרדות מיניות?
חשוד בביצוע מעשה סדום או יחסים בכפייה?
חושש ממעצר בשל עבירת האונס?צפוי למשפט פלילי בשל עבירות של תקיפות מיניות?


הטרדה מינית היא התנהגות שבאמצעותה אדם אחד (המטריד) גורם אי נעימות על רקע מיני לאדם אחר (המוטרד). כלומר, מדובר בהתנהגות מינית שאינה רצויה לנמען ומטרידה אותו. מין או מגדר המטריד והמוטרד אינו משנה.בישראל החוק למניעת הטרדה מינית קובע חמש התנהגויות שהן בגדר הטרדה מינית אסורה.

במשרד עורכי דין  משפט פלילי דרור סלמן ניתן לקבל ייצוג וייעוץ משפטי בנוגע לעבירות הטרדה מינית, תקיפה מינית, עבירת האונס, הגדרת המונח "הטרדה מינית", מה מאפיין תיקי עבירות מין- הטרדות מיניות, תקיפה מינית, מעשה סדום, הטרדת קטין (מתחת לגיל ההסכמה) ועבירות הטרדות מיניות בתוך המשפחה שכאמור נחשבות כעבירות מין חמורות יותר.

עורך דין פלילי דרור סלמן ייצוג משפטי נחוש ומקצועי מומחים בטיפול בעבירת אונס, הטרדה מינית, מעשה סדום, יחסים בכפייה ויחסי מין שבשל סכסוך אחר הופכים לתלונה על אונס. יחודו של עורך דין פלילי דרור סלמן הינו בשילוב שבין ידע מקצועי במשפט פלילי וניסיון רב, עם טיפול יסודי ומעמיק בכל מקרה ומקרה תוך מחויבות לשרות מסור בלתי מתפשר, נחוש ומקצועי למען קידום עניינו של כל לקוח.כמו כן אנו מייצגים שוטרים, קצינים בצה"ל וחיילים בבתי הדין הצבאיים שמואשמים בעבירות: אונס - הטרדה מינית - מעשה סדום - תקיפה מינית - עבירות מין - יחסים בכפייה - עבירת האונס. עו"ד דרור סלמן בעל אישור מיוחד לשמש כסניגור צבאי  בבתי הדין הצבאיים לפי חוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955 (באישור יו"ר הוועדה לאישור סניגורים).

משרד עו"ד פלילי דרור סלמן מתמחה בעבירות מין, זמין 24 שעות ביממה וניתן לקבל שרות בכל בתי המשפט ברחבי הארץ: ירושלים, אבן יהודה, אופקים, אור יהודה, אילת, אריאל, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, בני ברק, בת ים, גבעתיים, הוד השרון, הרצליה, טבריה, יהוד, זיכרון יעקב, חדרה, חולון, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, יבנה, יהוד, כרמיאל, לוד, רמלה, מודיעין, נהרייה, נס ציונה, נצרת, נתניה, עכו, עפולה, ערד, ראשון לציון, רחובות, רעננה, כפר סבא, צפת, קריית אונו, ירושלים, רמת השרון, תל אביב, חיפה, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית גת, קריית ים, קריית מוצקין, קריית מלאכי, קריית שמונה ועוד.

הטרדה מינית והטרדות מיניות בתוך המשפחה
נחשבות כעבירות מין חמורות יותר כשקיים חשד שנעשו בתוך המשפחה: במשרד עורכי דין פלילי דרור סלמן קיימת מחלקה לטיפול בעבירות אונס - הטרדה מינית - מעשה סדום - תקיפה מינית - עבירות מין - יחסים בכפייה.

אנו מייצגים חשודים בחקירה במשטרה ונאשמים במשפט פלילי בשל עבירת האונס ובהאשמות פליליות בשל יחסי מין בכפייה בין זוגות נשואים בין הבעל לאישה. עבירות מין בתוך המשפחה נחשבות כעבירות מין חמורות יותר. אתה זקוק לייעוץ וייצוג משפטי נחוש ומקצועי בכל אשמה של עבירת מין, טיפול בחקירה במשטרה וייצוג משפטי במשפט פלילי, ובפרט באישום של עבירות מין ואונס משפחתיים בין הגבר לאישה וזאת בזמן סכסוך גירושין.

לאחרונה מוגשות תלונות רבות על תקיפה מינית שמשתמשים בהם כנגד הצד השני וזאת על מנת לקדם את ההליך של הגירושין וכמנוף להפעלת לחצים כנגד הצד השני למען קידום אינטרסים אחרים - דהיינו תלונות שווא.

כמו כן, אנו מייצגים בתיקים בכל הקשור למזונות, הסכמי ממון, מדור, מזונות אישה וחלוקת רכוש. המחלקה לדיני משפחה נועדה לתת מענה לזוגות בהליכי גירושין שזכויותיהם קופחו על ידי המערכות השונות בכלל, ומערכת המשפט בפרט.

רבות הזכויות של המתגרשים אשר נפגעות: מזונות מוגזמים, הסדרי ראיה מקפחים, משמורת ועוד. במשרדנו תמצאו מענה לשאלות ולבעיות שמתעוררות לפני ואחרי הליך הגירושין ובכל הקשור להאשמות שווא ועלילות בנושאים: אונס - הטרדה מינית - מעשה סדום - תקיפה מינית - עבירות מין - יחסים בכפייה - עבירת האונס.

חוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח 1998

1.  מטרת החוק

חוק זה מטרתו לאסור הטרדה מינית כדי להגן על כבודו של אדם, על חירותו ועל פרטיותו, וכדי לקדם שוויון בין המינים.

2.  הגדרות (תיקון: תשס"ד)

בחוק זה -
"
בשירות" - בשירות בכוחות הבטחון, מקום שאין בינם לבין המשרת בהם יחסי עובד מעביד או בשירות לאומי;
"הראה" - במילים או בהתנהגות, ובלבד שלא היה ספק סביר לגבי משמעות ההתנהגות;
"התייחסות" - בכתב, בעל פה, באמצעות מוצג חזותי או שמיעתי, לרבות באמצעות מחשב או חומר מחשב, או בהתנהגות;
"חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה" - חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, התשמ"ח-1988;
"חוק העונשין" - חוק העונשין, התשל"ז-1977;
"חסר ישע" - כהגדרתו בסעיף 368א לחוק העונשין;
"כוחות הבטחון" - צבא הגנה לישראל, משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וארגוני הבטחון האחרים של המדינה;
"מחשב" ו"חומר מחשב" - כהגדרתם בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995;
"מסגרת יחסי עבודה" - מקום העבודה, מקום אחר שבו מתנהלת פעילות מטעם המעביד, תוך כדי העבודה, או תוך ניצול מרות ביחסי העבודה בכל מקום שהוא;
"קבלן כוח אדם" - כהגדרתו בסעיף 1 לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם, התשנ"ו-1996;
"קטין" - אדם שטרם מלאו לו 18 שנים;
"שירות לאומי" - כמשמעותו בפסקה (3)(ב) להגדרה
"ילד" שבסעיף 238 לחוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], התשנ"ה-1995.

3.  הטרדה מינית והתנכלות (תיקון: תשס"ד, תשס"ז, תש"ע) 2

(אהטרדה מינית היא כל אחד ממעשים אלה:
   (1) סחיטה באיומים, כמשמעותה בסעיף 428 לחוק העונשין, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני;
   (2)  מעשים מגונים כמשמעותם בסעיפים 348 ו-349 לחוק העונשין;
   (3)  הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות האמורות;
   (4) התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעונין בהתייחסויות האמורות;
   (5) התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית;
   (6)  הצעות או התייחסויות כאמור בפסקאות (3) או (4), המופנות למי מהמנויים בפסקאות המשנה (א) עד (ז), בנסיבותהמפורטות בפסקאות משנה אלה, גם אם המוטרד לא הראה למטריד כי אינו מעונין בהצעות או בהתייחסויות האמורות:
     (א)  לקטין או לחסר ישע - תוך ניצול יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול ואם טרם מלאו לקטין 15 שנים - גם בלא ניצול \  יחסים כאמור, ובלבד שהמטריד אינו קטין;
     (ב)  למטופל, במסגרת טיפול נפשי, בריאותי, רפואי או פרה-רפואי - תוך ניצול תלות של המטופל במטפל בפסקת משנה זו, "טיפול נפשי" - כהגדרתו בסעיף 347א לחוק העונשין;
     (ג)  לעובד במסגרת יחסי עבודה, ולאדם בשירות במסגרת שירות - תוך ניצול מרות ביחסי עבודה או בשירות;
     (ד)  לתלמיד בכיתה י"ב, או י"ד, שאינו קטין, תוך ניצול יחסי מרות בלימודים;
     (ה)  לתלמיד או לסטודנט, הלומד במוסד המקנה השכלה עיונית דתית או מקצועית לבוגרים (בחוק זה - מוסד  להשכלה לבוגרים), תוך ניצול יחסי מרות בלימודים;
     (ו) למשתקם כהגדרתו בחוק זכויות לאנשים עם מוגבלות המועסקים כמשתקמים (הוראת שעה), התשס"ז-2007, במסגרת תעסוקה - תוך ניצול יחסי מרות בתעסוקה או ניצול תלות;
     (ז) לאדם - תוך ניצול יחסי מרות או תלות, במסגרת הדרכה או ייעוץ של כהן דת או של מי שמתחזה להיות כהן דת או של אדם הידוע או המציג את עצמו כבעל סגולות רוחניות מיוחדות.
(ב) התנכלות היא פגיעה מכל סוג שהוא שמקורה בהטרדה מינית, או בתלונה או בתביעה, שהוגשו על הטרדה מינית.

4.  איסור הטרדה מינית והתנכלות

לא יטריד אדם מינית את זולתו ולא יתנכל לו.

5.  הטרדה מינית והתנכלות - עבירות (תיקון: תשס"ו)

(א) המטריד מינית אדם כאמור בסעיף 3(א)(3) עד (6), דינו - מאסר שנתיים.
(ב)  המתנכל לאדם כאמור בסעיף 3(ב), דינו - מאסר שלוש שנים.
(ג)  הטריד אדם מינית אדם אחר כאמור בסעיף קטן (א) והתנכל לו כאמור בסעיף קטן (ב), דינו - מאסר ארבע שנים.
(ד)  הוראות סעיפים 2א ו-2ב לחוק לתיקון סדרי הדין (חקירת עדים), התשי"ח-1957, יחולו על חקירתו של מי שנפגע בעבירה לפי סעיף זה ועל עדותו בשל עבירה כאמור.
(ה)  הוראות סעיף 352 לחוק העונשין יחולו לענין פרסום שם של מי שנפגע בעבירה או שהתלונן כי נפגע בעבירה, לפי סעיף זה.

6.  הטרדה מינית והתנכלות - עוולות אזרחיות (תיקון: תשס"ז, תשע"ב)

(א) הטרדה מינית והתנכלות הן עוולות אזרחיות, והוראות פקודת הנזיקין (נוסח חדש), יחולו עליהן בכפוף להוראות חוק זה.
(ב)  בית המשפט רשאי לפסוק בשל הטרדה מינית או בשל התנכלות פיצוי שלא יעלה על סך 50,000 ש"ח, ללא הוכחת נזק; סכום זה יעודכן ב-16 בכל חודש, בהתאם לשיעור עליית המדד החדש לעומת המדד הבסיסי; לענין סעיף קטן זה -"מדד" - מדד המחירים לצרכן שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה;"המדד החדש" - מדד החודש שקדם לחודש העדכון;"המדד הבסיסי" - מדד חודש מרס 1998.
(ג)  לא יזדקק בית המשפט או בית הדין לעבודה, לפי הענין, לתביעה בשל עוולה לפי סעיף זה או לפי סעיף 7, שהוגשה לאחר שחלפה התקופה הקבועה בסעיף 5 לחוק ההתיישנות, התשי״ח-1958 מיום שנוצרה העילה והוראות סעיפים 18א ו-18ב לחוק האמור, לא יחולו על תביעה כאמור.

7.  נקיטת אמצעים בידי מעביד (תיקון: תשס"ד)

(א) מעביד חייב לנקוט אמצעים סבירים, בנסיבות הענין, כדי למנוע הטרדה מינית או התנכלות במסגרת יחסי עבודה, על ידי עובדו, או על ידי ממונה מטעמו אף אם אינו עובדו, ולטפל בכל מקרה כאמור, ולשם כך עליו:
     (1) לקבוע דרך יעילה להגשת תלונה בשל הטרדה מינית או התנכלות ולבירור התלונה;
     (2) לטפל ביעילות במקרה של הטרדה מינית או התנכלות שידע אודותיהם, וכן לעשות כל שביכולתו כדי למנוע את הישנות המעשים האמורים וכדי לתקן את הפגיעה שנגרמה למתלונן עקב ההטרדה או ההתנכלות.
(ב) מעביד המעסיק יותר מ-25 עובדים חייב, בנוסף לאמור בסעיף קטן (א), לקבוע תקנון שבו יובאו עיקרי הוראות החוק בדבר הטרדה מינית והתנכלות במסגרת יחסי עבודה ויפורטו בו דרכי הגשת התלונות שענינן הטרדה מינית או התנכלות והטיפול בהן, כפי שקבע המעביד (להלן - תקנון); המעביד יפרסם את התקנון בין עובדיו.
(ג)  מעביד שלא מילא את חובותיו לפי סעיפים קטנים (א)(1) ו-(2) ו-(ב) יהיה אחראי לעוולה אזרחית לפי סעיף 6, או לעוולה אזרחית בשל פגיעה כאמור בסעיף 7 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה, שעשה עובדו, או ממונה מטעמו אף אם אינו עובדו, במסגרת יחסי העבודה.
(ד) שר המשפטים, בהסכמת שר העבודה והרווחה ובאישור הוועדה לקידום מעמד האשה של הכנסת, יקבע -
     (1) כללים לביצוע חובות המעביד על פי סעיף זה; כללים כאמור יכול שיהיו כלליים או לפי סוגים של מקומות עבודה, ענפי עבודה או מקצועות;
     (2)  תקנון לדוגמה שישמש דוגמה למעביד (להלן - תקנון לדוגמה).
(ה) לצורך קיום חובותיו של המעביד לפי סעיף קטן (ב), יערוך המעביד בתקנון לדוגמה את ההתאמות הנדרשות.
(ו)  לענין סעיף זה, "התנכלות" - לרבות פגיעה כאמור בסעיף 7 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה.
(ז)  הוראות סעיף זה יחולו, בשינויים המחויבים לפי הענין, גם על מוסד להשכלה לבוגרים, ולענין זה יראו את המוסד - כמעביד, את המורה או המרצה - כעובד או כממונה מטעם המעביד ואת התלמיד או הסטודנט - כעובד.

8.  אי פרסום תקנון - עבירה

לא פרסם מעביד תקנון כאמור בסעיף 7(ב), דינו - קנס, וקנס נוסף לכל שבוע שבו נמשכה העבירה, בשיעור הקנס הקבוע בסעיף 61(ג) לחוק העונשין.

9.  הרחבת תחולה

הוראות חוק זה לענין מעביד ועובד יחולו, בשינויים המחויבים ולפי הענין, גם על מי שמעסיק בפועל אדם באמצעות קבלן כוח אדם, ועל אדם המועסק כאמור.

10.  סמכות בית הדין לעבודה

(א) לבית הדין לעבודה תהא סמכות ייחודית לדון בהליך אזרחי לפי סעיפים 6, 7 ו-9 שענינו אחד מאלה -
     (1) הטרדה מינית שעשה מעביד, או ממונה מטעמו, לעובדו, או שעשה עובד לעובד אחר, במסגרת יחסי עבודה;
     (2)  התנכלות של מעביד, או של ממונה מטעמו, כלפי עובד, או של עובד כלפי עובד אחר, במסגרת יחסי עבודה;
     (3)  אחריות מעביד כאמור בסעיף 7 בשל הטרדה מינית או התנכלות שעשה ממונה מטעם המעביד לעובדו, או עובד לעובד אחר, במסגרת יחסי העבודה.
(ב)  הוראות סעיף זה לא יחולו על הליך אזרחי שענינו הטרדה מינית או התנכלות שנעשו בשירות.
(ג)  הוראות סעיפים 10, 10א, 12 ו-13 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה יחולו על הליכים לפי סעיף זה.

עורך דין פלילי - משפט פלילי

עורך דין פלילי דרור סלמן מעניק ייעוץ וייצוג משפטי בתחנת המשטרה  - בחקירה ומעצר, טיפול בחשודים בעבירות אלימות ותקיפה, עבירות שוד ורכוש, עבירות סמים וסחר, עבירות צווארון לבן, בקשות חנינה, עתירות אסירים, וועדות שחרורים, דיני מחשבים, נלחם בנחישות נגד הגשת כתב אישום ומחיקת רישום פלילי, מתמחה בסדר דין פלילי, בייצוג והופעות בבתי משפט, בביטול כתב אישום, שחרור ממעצר, בערעורים פליליים,  וייצוג חיילים אשר נשפטים בבתי הדין הצבאים.

חקירה במשטרה - במידה והוזמנת לחקירה במשטרה או שהוגש נגדך כתב אישום, חשוב שמשרד עורכי דין פלילי נחוש ומקצועי ילווה אותך לאורך כל החקירה במשטרה והדיונים בבית המשפט.  משרד עורכי דין פלילי דרור סלמן מתמחה בליווי חשודים בחקירות ובמעצרים עד תום ההליכים המשפטיים, סגירת תיקים, עיכוב הליכים וייצוג בבתי המשפט בכל רחבי הארץ.

עורך דין פלילי דרור סלמן סיים את לימודי המשפטים בפקולטה למשפטים בשנת 2006. עו"ד פלילי דרור סלמן בעל תואר ישראלי במשפטים מהפקולטה למשפטים וחבר בלשכת עורכי הדין בישראל, חבר בפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין.  עו"ד דרור סלמן התמחה לעומק במשפט פלילי, בסדר דין פלילי  ודיני ראיות וסיים בהצלחה השתלמויות רבות בתחומי משפט פלילי, סדר דין פלילי, דיני ראיות, דיני תעבורה, דיני משפחה, דיני עבודה. עו"ד דרור סלמן בעל אישור מיוחד לשמש כסניגור צבאי  בבתי הדין הצבאיים לפי חוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955 (באישור יו"ר הוועדה לאישור סניגורים). כמו כן, עורך דין דרור סלמן פועל בהתנדבות ובסיוע לשכבות החלשות ולאנשים במצוקה במסגרת פרויקט פרו בונו – "שכר מצווה" מטעם  לשכת עורכי הדין בישראל. בנוסף, משרד עורכי דין גישור  דרור סלמן היינו מגשר מוסמך ע"י משרד המשפטים ובמשרדו מתקיימים גישורים לרבות גישורים פליליים. ייחודו של עו"ד פלילי דרור סלמן היינו בשילוב שבין ידע מקצועי במשפט פלילי וניסיון רב, עם טיפול יסודי ומעמיק בכל מקרה ומקרה תוך מחויבות לשרות מסור בלתי מתפשר, למען קידום עניינו של כל לקוח. משרדנו זמין 24 שעות ביממה ניתן לקבל שרות בכל בתי המשפט ברחבי הארץ ליעוץ ראשוני טלפוני  052-2670055 כתובתנו:  רחוב יפו 216, ירושלים     למכתבים בלבד:  ת.ד. 8751 ירושלים

הלכה למעשה, עורך דין פלילי דרור סלמן מטפל בכל הנושאים שברשימה מטה: הטרדה מינית, תקיפה מינית, עבירות מין, יחסים בכפייה, מעשה סדום, עבירת האונס, נהיגה בשכרות, עו"ד פלילי, מחיקת רישום פלילי, פלילי, כתב אישום, רישום פלילי, ייעוץ משפטי, סדר דין פלילי, משפט פלילי, עורכי דין פליליים, פורום פלילי, יעוץ משפטי פלילי, קובלנה פלילית, תיק פלילי, עבירה פלילית, עורך דין פלילי בירושלים, מעצר ימים, פסקי דין פלילי, סייגים לאחריות פלילית, עו"ד פלילי בירושלים, עוד פלילי, עורכי דין פלילי, פלילים ומשפט, ביטול רישום פלילי, דרוש עורך דין פלילי, כתבי אישום, מחיקת רישום משטרתי, מעצרים, עורכי דין פליליים מובילים, עורכי הדין, ביטול כתב אישום, מרשם פלילי, סגירת תיק פלילי, עבר פלילי, עורך הדין, ערעור פלילי, רישום משטרתי, שימוע לפני הגשת כתב אישום, בקשה למחיקת רישום פלילי, בקשת חנינה, דרור סלמן, כתב אישום פלילי, מחיקת תיק פלילי, מעצרים של המשטרה, סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי, עבירות אלימות, עיכוב הליכים פליליים, פסקי דין פליליים, רישום פלילי משטרה, שחרור ממעצר, איך מוחקים רישום פלילי, הגשת כתב אישום, המשפט הפלילי, חקירה פלילית, מחיקת כתב אישום, מחיקת עבר פלילי, קובלנה פלילית פרטית, תביעה פלילית, תיק פלילי במשטרה, בקשה לביטול כתב אישום, דין פלילי, ההליך הפלילי, חוק פלילי, משרד עורך דין פלילי, פתיחת תיק פלילי, רישום פלילי מחיקה, שימוע פלילי.

Website Builder